Jak správně přidat SSD/HDD

Jak přidat Disk ?

Nejprve si kupte buď sestavený PC a nebo si kupte Komponenty (věčinou tam přidají k základní desce všechny kabely, ale někdy už dojdou tak si musíte koupit: 1, SATA 3.0 datový kabel a někdy i koupit napajecí kabel rozdvojku (který vede ze zdroje)

Linux

když jsme si nainstalovali OS tak ostatní disky se nám zobrazí, ale někdy ne tak si napíšeme do startu Disk, a najdeme si program pro přidaní i úpravu disků (V Kubuntu se to jmenuje správce diskových oddílů KDE) věčinou to v každém linuxu funguje stejně, klikneme na daný disk který chceme přidat a dáme nový (nebo přidat) tam si zvolíme popis (nebo název) a zvolíme si přípojný bod a jestli ext3/2/4 nebo fat32 atd. (pokud stejně jako já chcete mít Windows ve VirtualBoxu ale chcete to mít na jiném disku zvolte ext3). poté pokud to OS potřebuje dáte provést (jinak by se to neuložilo) poté si nainstalujte nautilus a otevřte si termínál (ctrl+alt+t) a do něj dáte příkaz: sudo nautilus poté se vám zobrazí vaše disky vyberte disk kterému chcete změnit vlastníka (výchozí je root a to by jste vy nemohli nic stím dělat akorát v terminálu) a dáme properties a dáme druhé okno a tam změníme vlastníka na vás (jméno vašeho účtu) a dáme change  a hotovo.

Windows

Do nabídky start napište Správa počítače a spušte program. poté si vlevo vyberte správa disků, a potom si veberte disk (který je věčinou černě označen) klikněte na něho pravým a dát přidat nebo formátovat a potom disku přidělíte písmeno a máte hotovo.

   Obrázkový návod